11.01.2018
AKVAs første trainee
Rykende fersk fra skolebenken startet Arne Teigen Bergslien i januar som trainee ved AKVA groups hovedkontor på Bryne. Nå ser han fram til et variert og lærerikt halvår.

Selv om han er nyutdannet, er han likevel ikke helt ny i AKVA group. Arne har nemlig tilbrakt to sommerferier og to juleferier i resepsjonen på Bryne mens han gjennomførte første del av økonomiutdannelsen sin. Siden reiste han til Australia for å bygge på utdannelsen med en mastergrad i finans.
– Det har vært fantastisk kjekt å komme tilbake og treffe igjen folk jeg jobbet med da jeg var vikar. Jeg har alltid trivdes godt her. Det er en spennende bedrift og en hyggelig arbeidsplass i en interessant bransje, smiler Arne.
Første trainee
Dette er første gang AKVA group har besatt en trainee-stilling. Operasjonsleder Ola Hausken ser fram til å teste ut ordningen.
– Jeg tenker dette kan være en fin måte å rekruttere unge medarbeidere på. Her får den som kommer inn anledning til å prøve ut ulike roller og dermed god mulighet for å finne ut hva som passer best. Samtidig får vi nye impulser og god hjelp på flere områder fra dag én, sier han.
Kontrakten varer i seks måneder og innebærer at Arne skal hospitere i en rekke ulike avdelinger – økonomi, innkjøp og produksjon, servicesenter, samt service og prosjektering. Ordningen blir evaluert både underveis og i slutten av perioden.
– Ut fra Arnes erfaringer og vår egen evaluering, vil vi ha et godt grunnlag for å bestemme om det skal lyses ut flere trainee-stillinger og om vi eventuelt skal utvide ordningen til andre lokasjoner, sier operasjonslederen.
Spent på fortsettelsen
For Arne er målet først og fremst å skaffe en bred forståelse for hva AKVA group driver med. Samtidig ønsker han å bidra med så mye som mulig i trainee-tiden.
– Med tanke på utdanningen min, vil jeg nok tro jeg føler meg mest hjemme i økonomiavdelingen, men det skal bli spennende å se hvordan de andre avdelingene jobber og lære mer om hvordan AKVA group er bygd opp, sier han, og legger til:
– Jeg har fått flere kjekke oppgaver allerede – også noen utfordringer – så jeg ser fram til fortsettelsen!